Podsumowanie 4 miesiąca ciąży

Na na początku czwartego miesiąca ciąży bobasek mierzy około 7 cm i waży 14 gramów, nie więcej niż cukier, który staramy się przemycić, tak aby nikt nie widział, natomiast pod koniec tego miesiąca, czyli w 17 tygodniu (dokładnie 17,5),  długość maleństwa sięga 13 cm, a waga osiąga nawet 200 gram, czyli tyle ile duży jogurt.
Maleństwo w tym czasie przeszło naprawdę istotne zmiany. Z małej kropki z płetwami, przeistoczyło się w całkiem świadomą istotkę, która powoli zaczyna o sobie dawać znać. Teraz nadchodzi okres, kiedy to nie tworzenie, a doskonalenie stanie się najważniejszą czynnością, a bobasek z małego chuderlaczka robi się ślicznym bobaskiem. Kolejny miesiąc zakończy też ważny okres samej ciąży, nie dość, iż miniemy półmetek, to jeszcze zwiększy się szansa na przetrwanie maluszka w naszym, zewnętrznym świecie.
Istotne zamiany zaczęły też zachodzić we mnie. W końcu dumnie mogę pokazać, iż jestem w ciąży. Choć i tak najczęstszą reakcją otoczenia jest zaskoczenie albo co bardziej zaznajomionych, pytanie to nie trzeci miesiąc? Ech no cóż, nie każdy mam od razu wielką piłkę.

ciaza_miesiac_po_miesiacu_ii_trymestr_mini_bigger No i pozostaje tylko odpowiedzieć na to jedno pytanie…

A więcej o tym co się działo:

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s