Rodzicowi TO nie wypada

Ostatnio czytając wpis na blogu koleżanki pojawiło się zdanie, które zatrzymało mnie na chwilę. Wspomnienie jak to kiedyś straszono nas Baba-Jagą i innymi potworami. I następnie stwierdzenie:
Metoda wychowawcza oparta na straszeniu, zupełnie nie godna jest pochwały”.
Ostatnio ciągle tylko obijam się o to czego nie wolno, nie powinno się i nie wypada rodzicowi.

I nieustannie zastanawiam się, czy rodzicielstwo jest naprawdę aż takie skomplikowane?

beautiful-cute-girl-happy-laugh-Favim.com-456952

Bycie współczesnym rodzicem to jakiś nieustanny wyścig szczurów. Nie wynika to z tego, że większość z nas uwieziona jest w korporacyjnym kołowrotku. My sami wieszamy sobie pętle na szyi.
Rodzic ciągle MUSI być lepszy. Nikt dokładnie nie mówi o co konkretnie chodzi i od czego mamy być lepsi.No poza tym, że mamy być lepsi niż inni rodzice.

Jak w szkole. Twój szlaczek musi być równy i w dobranych kolorach, bo inaczej pani postawi ci pałę za brak umiejętności  A nie przepraszam obecnie nie występują oceny w szkole, bo biedne dzieci mogłyby dostać depresji z powodu brzydkiego szlaczka.

Rodzice (a może matki?) nie mają już takiej taryfy ulgowej. Jeśli nie zrobisz profesury to jesteś chłam a nie rodzic.
System jest taki:
Urodziłaś? oczywiście naturalnie, zaliczyłaś pierwsze 3 lata podstawówki. Po CC musisz pisać poprawkę.
Karmisz piersią, brawo awans do kolejnego roku. Mleko modyfikowane, jedziesz na 2 i 3, ale wiedź łaskawie, że zdasz.
No i pamiętaj musisz chusto-nosić, bo jak nie nosisz to nie kochasz. Jak to nie masz chusty tkanej, no i co że 3 stów kosztuje, na dziecku oszczędzasz???
Pozwalasz dziecku płakać, wyrodna ty jesteś bestia. Nie zasługujesz na dziecko. Nie zasługujesz na bycie matką.
Produkty stałe, jak to nie karmisz w systemie BLW. Karmisz , uf dobrze, brawo jesteś wspaniałym rodzicem, awans do gimnazjum jest twój.
Słoki! Jezu jak możesz tak dziecko truć. Boże jak możesz od małego je tak źle traktować. Czytać etykiet nie umiesz! Wiesz co to jest E trylion bilon piąte !?!

Śpisz dzieckiem, żałosne. Może do 18 zmieniać będziesz mu pieluchę.
Nie śpisz z dzieckiem? Ono chce. Jestem nieczułą matką.

Jezu dobra niech ci będzie awans do liceum.

Co twoje dziecko ma na sobie? Z pepco? Blogów nie czytasz, na modzie się nie znasz? Ej, nie widzisz twoje dziecko rzucanie się na ziemię i się drze. To na pewno twoja winna, na pewno coś oblałaś na wcześniejszym etapie. Widzisz jak inne matki wymieniają spojrzenie. Nooo heloł, one lepiej wiedzą jak wychować twoje dziecko. Tak, tak jesteś jak ta sierota w liceum co siedzi podczas lunchu przy śmietniku. Nigdy nie będziesz kapitanem drużyny cheerleaderek.

Uważaj! Twoje dziecko wchodzi na wysoką zjeżdżalnie! Nieodpowiedzialna, straszne.
Przestań być matką-helikopterem. Przestań ograniczać dziecko! Nie rób z dziecka sieroty.

Twoje dziecko bawi się tabletem? Ma 2 lata i umie go odblokować. Słyszałaś o kreatywnym wychowaniu?  Teraz to jest na topie. Montessori, słyszałaś tłuku? Zabawki drewniane. Nie, nie ten plastikowy chłam. Musisz malować, układać, składać, stymulować. Co  tego, że na pysk o 18 padasz. Chciało się mieć dziecko to teraz maluj Peppe do 20.

„ZOSTAW TO!!!”. Nie krzycz na dziecko. Nie wolno krzyczeć. Nie czytałaś badań naukowych amerykańskich badaczy z uniwersytety WiemyLepiejJakTyMaszWychowywaćTwojeDziecko, że nie można krzyczeć na dziecko. Tłumaczyć trzeba. Nawet małpa to rozumie…

I tak kiedy przeczytasz już 30 poradnik, wysłuchasz kolejną mądrą radę, dowiesz się jak masz wychowywać swoje dziecko, wytniesz Maszę, posprzątasz dom, będziesz 24h/7 tryskać energią i pozytywnym nastawieniem – padniesz na milisekundę na kanapę zadasz sobie pytanie:
„Czemu my robimy to rodzicielstwo takie trudne? Po co? „

*********************

autorka wpisu, nie potrafi wskazać dalszych etapów z powodu braku doświadczenia z dziećmi w wieku szkolnym.
autorka wpisu deklaruje, że ma opinię innych w ….., ale skoro autorka wpisu poczyniła ten wpis…

 

Reklamy

8 myśli w temacie “Rodzicowi TO nie wypada

 1. Aga z makeonewish.pl pisze:

  Twoje dziecko bawi się tabletem? Ma 2 lata i umie go odblokować. Słyszałaś o kreatywnym wychowaniu? Teraz to jest na topie. Montessori, słyszałaś tłuku?

  Maja umie obsługiwac moj telefon od kiedy zaraza mała skonczyła roczek. nikt jej tego nie uczył, nikt nie pokazał. a ona sama nagle wiedziala jak odblokowac, gdzie galeria i juz play i filimiki o sobie ogladała 🙂
  BLW tez sie u mnie nie sprawdziło. Kocham CIe za ten wpis.
  PS chusta sie przydaje gdy masz drugiego malucha a rece potrzbne sa do pierwszego 🙂

 2. Annick Ciesielska pisze:

  wyszło, że ze mnie potwór. Tzn. karmiłam cycem, naturalnie rodziłam, nosiłam jak płakał bo trafił mi się maluch tzw. high-need baby, śpi do teraz z nami a ma 22 miesiące, karmiłam słoikami, bo lubił, zwłaszcza warzywa, teraz nie lubi, ani słoików ani warzyw, ledwo udaje mi się namówić na zdrowy sok, tylko mięso by jadł, rybę, pił mleko i wodę. Jeśli chodzi o iphone’a, to umie i lubi, a moje wszelkiego rodzaju próby zainicjowania stymulujących zabaw, kończą się totalnym olaniem tego przez syna, a kiedy zaczynam mu czytać, drze się jakbym go biła, najważniejsze, kilka histerii dziennie z różnych powodów, kończących się najczęściej na podłodze, chodniku, trawie itd.itp.

 3. Alicja pisze:

  Oszaleć można od tych wszystkich porad wychowawczych. Ostatnio nawet czytałam, że ochraniacz na łóżeczko taki niebezpieczny, gdy napisałam, że niezabezpieczone szczebelki mogą wyrządzić krzywdę maluszkowi usłyszałam, że to trzeba pilnować, żeby się nic nie stało. Jak mam czuwać nad łóżeczkiem całą noc 🙂 najlepiej wyposażona w noktowizor. Trzeba do wszystkiego mieć dystans i kierować się swoim przeczuciem. Oczywiście warto takie porady czytać bo często można z nich coś bardzo wartościowego wyciągnąć.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s