Piersi w górę, stanik w dół

W zdecydowanej większości przypadków kiedy rozmawiam z dziewczynami po ciąży, porodzie i KP. Pojawia się jedno zdanie „Tylko piersi nie te„, a po nim charakterystyczne ‚ech’

d

Czy tak musi być? Czy da się coś z tym zrobić?

Większość zmian jaka zachodzi w naszych piersiach wynika z procesów hormonalnych.
W trakcie ciąży i karmienia piersi mogą one podwoić swój rozmiar, robią się pełniejsze i zdecydowanie twardsze, aż do czasu ustabilizowania się laktacji. Wynika to z powiększenia się gruczołu sutkowego, który odpowiada za produkcję mleka.
gruczołyPiersi zbudowane są głównie z tkanki łącznej i tłuszczowej, gruczołów i przewodów mlekowych , Tkanka łączna ma niestety pewną cechę. Jak raz się rozciągnie nie wróci już do dawnego rozmiaru. Ponieważ w piersiach nie ma praktycznie żadnej „podtrzymującej“ tkanki mięśniowej, nie da się jej wymodelować czy ujędrnić.
Kiedy powiększą się gruczoły, kanaliki wypełnią mlekiem to automatycznie piersi się powiększają, a potem kiedy stają się puste – robią się „obwisłe” no i pojawia się ‚ech‚.

Kiedy kończymy naszą mleczną drogę kończy się też pewien etap „życia” naszych piersi. Pomniejszą się,  tkanka tłuszczowa się kurczy. I niestety rozciągnięta skóra taka pozostaje, piersi „opadają” i  tracą jędrność.

Nie ukrywajmy to ciężki moment. Patrzymy w lustrze na siebie i naprawdę rozumiemy co oznacza „podwójny push-up” i że nie stworzono go tylko w celach reklamowych.

Podstawowe pytanie:

CZY piersi po karmieniu da się ujędrnić

Na rynku można znaleźć preparaty kosmetyczne jak i farmaceutyczne, które mogą pomóc w procesie ujędrniania.  Dobrze też jest zacząć dbać o piersi już w ciąży.

Jednak należy mieć świadomość, że w związku z brakiem tkanki mięśniowej w piersiach to od kondycji mięśni na klatce piersiowej w dużej mierze zależy jak „uniesione” będą nasze piersi. Te mięśnie należy ćwiczyć. I wcale nie jest to takie trudne. Wystarczy złączyć dłonie na wysokości klatki piersiowej – łokcie układamy równolegle do podłoża. I naciskamy, lekko tak aby widzieć jak unoszą się mięśnie a z nimi piersi. Dobre też jest pływanie, pompki, i podnoszenie ciężarków.

ćwiczenia

piersi po karmieniu, a co z bielizną?

Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy jak ważne jest dobranie właściwego biustonosza. A w szczególności w tak wyjątkowym okresie życia jak ciąża i karmienie piersią.

Już w ciąży należy właściwie podtrzymywać piersi i wybrać idealny biustonosz. Zaleca się również spanie w biustonoszu. Wszytko to, aby piersi nie opadły, a skóra rozciągnęła się w jak najmniejszym stopniu. Trzeba również pamiętać, że zmieniający się rozmiar biustu wymaga zmiany rozmiaru biustonosza.
Możecie skorzystać z porady brafitterki sklepu internetowej www.bielizna-anna.pl, napisać do nich e-mail : info@bielizna-anna.pl albo pojawić się w ich salonie.

Dobierając stanik musicie pamiętać o tym, aby tył biustonosza się nie unosił, nie pojawiały wam się wałeczki, ramiączka się nie wpijały. Piersi nie mogą wam się „wylewać”, fiszbiny nie mogą was uwierać.
W wielu przypadkach zaleca się noszenie biustonosza bez fiszbin. Jako, że nosimy go praktycznie całą dobę. Wiele z nas nie jest przyzwyczajonych do takiego rozwiązania, należy jednak pamiętać, że dobrze dobrany biustonosz nie musi mieć fiszbin, aby dobrze trzymać.
Podczas karmienia również musimy dobrze dobrać biustonosz. Kupienie zwykłego, bawełnianego stanika „na chwilę” nie jest dobrym rozwiązaniem. Biustonosze „na chwilę” nie mają zazwyczaj rozwiniętej konstrukcji i nie trzymają dobrze piersi.

Biustonosze do karmienia mogą mieć dwie konstrukcje.
Pierwsza umożliwiająca karmienie przez szeroko otwierane miseczki. Druga umożliwia „zdjęcie miseczki”.
porównania

Bielizna ciążowa i do karmienia wcale nie musi być brzydka. Teraz powstają naprawdę piękne kolekcje. Może cały czas być piękne i ponętne. Nawet w tym wyjątkowym okresie jakim jest ciąża i karmienie piersią.

Co warte uwagi. Masaż też działa pozytywnie na nasze piersi 😉 tak więc warto zaangażować z cały proces „sprawców” całego zamieszania. 😉

Mało kobiet wie, jak zgubny wpływ na piersi ma źle dobrany stanik. Nie popełnijcie tego BŁĘDU, aby nie robić potem ‚ech’.

wpis powstał w ramach współpracy ze sklepem www.bielizna-anna.pl i konkursem :

banner wordpress

Mamy dla was i kolejne hasło konkursowej : PUSH-UP

.

 

Reklamy

3 myśli w temacie “Piersi w górę, stanik w dół

    • Misako pisze:

      Nie wiem dokładnie na jakim etapie „tej drogi” jesteś, ale chyba każda z nas musi znaleźć sama na to odpowiedź . Z czasem zmienia się perspektywa 🙂

      Dla mnie KP to była wspaniałą przygoda. Staram się widzieć szklankę do połowy pełną 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s